زورخانه شهداي حسن آباد
درباره وبلاگ
این سایت برای معرفی زورخانه شهدای حسن آباد به مردم طرّاحی شده است.
سایت دارالقرآن نبی اعظم (ص)
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 2179
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 0
f

دانلود نرم افزار اندروید اصطلاحات زورخانه


دانلود کتاب تاریخ و فرهنگ زورخانه  (PDF)
دانلود کتاب زورخانه ورزشی بی نظیر (PDF)
دانلود صدای نوای ضرب زورخانه های کشوردانلود کتاب آموزش ورزش باستانی


دریافت خسارت در برابر دیرکرد پرداخت بدهى

س: فعالیت اینجانب فروش اجناس به صورت قسطى مى باشد و خریدار ضرر و زیان عدم پرداخت بدهى خود را متقبل شده است آیا مى توان از خریدار ضرر و زیان وارده را وصول نمود؟  
ج) التزام به پرداخت ضرر و زیان دیرکرد و دریافت آن، صورت شرعى ندارد ولى فروشنده مى تواند شرط خیار براى خود در صورت تأخیر پرداخت بدهى از مورد مقرر نماید که اگر بدهى در وقت مقرر پرداخت نشده، اصل معامله انجام شده را فسخ نماید.


داستان از شهدا


دستنوشته ای از شهید : برای من حقیر تا کنون “ابوذر” فقط یک نام بوده و “ربذه” فقط یک مکان. و اینک آرام آرام ذره ای فهیمده ام که ابوذر تنها یک نام نیست بلکه روحی است به بلندای همه غریبان و بیکسان، و ربذه تنها یک مکان محدود نیست بلکه فضایی است برای تمام غریبان. و حقیقتاً چه عالمی است، این عالم ابوذر و ربذه که هم یک بیابان بی کسی است و هم بارش عطر کرامت. شهید سید محمد علی رحیمی


عموی من، مجید از مربیان لشکر 25 کربلا بود که در پادگانهای مختلف کشور، فنون نظامی را به سربازان آموزش می‌داد. او هر وقت مرا می‌دید، خاطرات شگفت‌انگیزی از ایثارگریهای شهیدان تعریف می‌کرد. گاهی حرفهایش را باور نمی‌کردم. او می‌خندید و می‌گفت: «به زودی باور می‌کنی.‌»
یک روز او در پادگان هفت‌تپه، راه و روش خنثی کردن و رد شدن از میدان مین را برای 75 سرباز توضیح می‌داد. سپس از آنها خواست مینهای کار گذاشته شده در پادگان را خنثی کنند. در آن بین، چند سرباز به طرف یکی از مینهای واقعی رفتند. وقتی عمویم متوجه ماجرا شد، ناگهان با فریاد الله اکبر خود را به روی مین انداخت. صدای انفجار که در پادگان پیچید، همه سراسیمه و هراسان به سوی عمویم دویدند. وقتی نزدیک او رسیدند، با پیکر غرق به خونش مواجه شدند. او بلا فاصله به ملکوتیان پیوست.
با دیدن فداکاری عمویم باور ایثارگریهای شهدا برایم خیلی آسان شد.
  شهید مجید نصیری
منبع : راوی: آرش نصیری، ر.ک: ملکوتیان زمین، ص153 و 154.
منبع کلام شهدا:سایت شهید رحیمی
حدیث
پیامبر اکرم   
طوبى لِمَن أدرَکَ قائِمَ أهلِ بَیتی وهُوَ مُقتَدٍ بِهِ قَبلَ قیامِهِ؛(دانش نامه قرآن و حدیث: ج 10، ص 368، ح 911)
 خوشا آن که قائم اهل بیت را درک مى‏کند و پیش از قیامش به او اقتدا می ‏کند


داستان از اهل بیت
شفاعت مروان 1  

چرا امام حسن و امام حسین بعد از جنگ جمل برای آزادی مروان حکم نزد امام علی واسطه شده و شفاعت کردند؟
لازم است توجه گردد که دو دسته روایات در این زمینه وجود دارد: روایت دسته اول شفاعت از جانب امام حسن و امام حسین را تأیید می کند اما روایت دسته دوم می گوید که ابن عباس بود که شفیع واقع شد. اگر بپذیریم که واسطه امام حسن و حسین علیهما السلام بودند در مورد این که چرا حسنین برای مروان شفاعت کرده و واسطه شده اند، لازم است به نکات مهمی که در زیر می آید توجه کنیم:
1. ما از شرایط و جوی که در آن روز بر جامعه حاکم بود آگاهی کامل نداریم و نمی دانیم که چرا امامان ما به چنین عملی اقدام نمودند و این احتمال وجود دارد که واسطه شدن امامان قبل از اعلام عفو عمومی از جانب امام علی باشد.

X